logo

  Vrátíme Krupce dobrou pověstZdravá Krupka

O nás

V roce 2010 jsme kandidovali jako nezávislí za volební sdružení Zdravá Krupka. Důvodem naší kandidatury byla potřeba zásadně přispět ke změně poměrů na krupské radnici, nespokojenost s jejím hospodařením, které není dlouhodobě v zájmu města a jeho občanů a která nemá vůli otevřít se svým občanům a začít s nimi férově komunikovat.

Volby 15. a 16. října 2010. Upozornili jsme na nedemokratický způsob získávání hlasů voličů pro strany Ing. Z. Matouše a K. Roučka, na kupování hlasů a organizované navážení voličů k volebním místnostem. Podali jsme spolu s dalšími volebními subjekty (KSČM, DSSS, Věci veřejné a ODS) návrh na neplatnost voleb ke krajskému soudu. Rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem pak všichni kromě dosluhujícího starosty Ing. M. Puchara (ODS) napadli, neboť soud nepovažoval kupování hlasů voličů za nezákonné. Podali jsme stížnost k Ústavnímu soudu v Brně - ten naší stížnosti vyhověl a vrátil případ krajskému soudu k novému projednání. Tento zrušil v březnu hlasování v celém městě.

První opakované hlasování 7. května 2011. Situace s uplácením voličů se opakovala. Opět jsme podali návrh na neplatnost voleb. Jako první podal stížnost tehdejší starosta Ing. M. Puchar, nově ČSSD a podruhé DSSS. Krajský soud znovu zrušil hlasování kvůli kupování hlasů a manipulaci s volebmími lístky.

Druhé opakované hlasování 10. září 2011. I potřetí došlo ke kupování hlasů voličů. Zdravá Krupka věrna důsledného dodržování demokratických principů nemohla jinak, než opět podat stížnost na průběh hlasování. Bohužel dle soudu neunesla důkazní břemeno - nikdo z desítek občanů, kteří byli svědky uplácení, nebyl ochoten o tom před krajským soudem vypovídat. Zvukový záznam, který soudu poskytla Transparency Internationl ČR, nebyl dostačujícím důkazním materiálem - policie se při vyšetřování osoby, která na záznamu o prodávání volebních lístků hovořila, spokojila s jeho konstatováním o výpadcích paměti.

Získali jsme tři mandáty a dosáhli druhého nejlepšího volebního výsledku ze všech volebních subjektů. Bohužel jsme mezi demokraticky zvolenými zastupiteli nenašli koaliční partnery. Většina nově zvolených zastupitelů naopak podepsala dokument založený na zfalšovaných údajích z návrhu koaliční smlouvy Zdravé Krupky, který jim byl podsunut současným staroustou Ing. Zdeňkem Matoušem a dále mediálně šířen. Tím jsme se opět přesvědčili o praktikách, kterých je současný starosta schopen používat. Vzhledem k tomuto nečestnému jednání jsme podali trestní oznámení, které v současné době stále ještě šetří policie ČR.

Již během prvních tří jednání zastupitelstva prokázal nový starosta nedostatek vůle začít pracovat jinak, tj. vstřícně, otevřeně a v zájmu města a většiny jeho občanů. Proto se budeme po celou dobu volebního období  úsilovně snažit dohlížet na regulérnost a zákonnost činnosti starosty, rady města a zastupitelstva. Nebudeme nečinně přihlížet, nebudeme mlčet k nepravostem, nebudeme spolu s většinou ostatních zastupitelů tupě zvedat ruce jen kvůli tomu, že si to starosta a rada města přejí. To nám, vážení spoluobčané, můžete věřit.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

V roce 2014 jsme znovu kandidovali. Získali jsem opět 3 mandáty a od začátku tohoto volebního období pokračujeme  v nelehké práci opozičních zastupitelů.

Bohužel jsme v opozici zůstali sami. Zastupitelé za volební hnutí ANO se stále ještě rozkoukávají. Věříme, že se časem přidají. Bohužel je v zastupitelstvu Krupky stále ještě převaha těch zastupitelů, kteří nejednají právě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale poslušně plní přání vedení města.

 

Vaše emailová adresa nebude použita k jiným účelům.
Odběr novinek se dá odhlásit v každém přijatém emailu.