logo

  Vrátíme Krupce dobrou pověst



Zdravá Krupka

Již tuto středu se sejdou v době nouzového stavu zastupitelé Krupky

04.05.2020

Od doby, kdy starosta Krupky Z. Matouš oznámil 10. zasedání ZM Krupky, uplynul více než týden a vedení města se stále oficiálně NIKDE nevyjádřilo k tomu, jak za současného mimořádného stavu zajistí podmínky pro uskutečnění setkání zastupitelů, vedoucích odborů a veřejnosti.

To, co uvádí na svém facebookovém profilu sdružení KRUPKA NAŠE MĚSTO (KNM), nelze považovat za oficiální oznámení, přestože dva lidé z jejich řad sedí v radě města a jeden z nich je přímo místostarostou. Nechápeme, proč místostarosta R. Kadlec společně s radním T. Liškou vydávají tuto informaci za svou vlastní. Vypadá to, jako by měla Krupka dvojí vedení. Jedno z ČSSD a druhé z KNM. Vypadá to, jako by Krupce vládla pohádková dvouhlavá saň.

 

Ze zákona musí starosta, který zastupitelstvo svolává a řídí, zajistit, aby se jednání mohla účastnit i veřejnost. Ta však dodnes neví, kde by měla/mohla průběh zasedání sledovat a jak by se do něho mohla zapojit. Co myslíte, kdy se to dozvíme??? Víme pouze, že se zasedání uskuteční v zasedací místnosti MěÚ Krupka. 

KNM také uvádí, citujeme: „Zastupitelstvo bude projednávat pouze nejnutnější materiály, které s ohledem na chod města nesnesou odkladu.

Pojďme se tedy podívat trochu podrobněji alespoň na některé body programu, které „nesnesou odkladu“

1) Prodej pozemků - Radou města je předloženo celkem 14 žádostí o koupi pozemku. V jednom případě bude chtít koupit pozemek SVJ (jeho členkou je i jedna z koaličních zastupitelů) a kolem 7 000 m2 pozemku v katastru Maršov chce koupit jeden koaliční radní bez politické příslušnosti. Jeho záměrem je realizovat na tomto pozemku malou vodní plochu o rozloze cca 3 000 m2 o max. hloubce 2 m, která by měla být využívána jako nerybochovný rybník sloužící k akumulaci vody k cílenému boji se suchem s účelným zvýšením zásoby užitkové vody. Velmi zajímavé bude, za jakou cenu ho jeho koaliční partneři schválí, za 250,-Kč/m2 nebo snad za cenu znaleckého posudku, který zájemce doložil a která činí 373 500,- Kč?

2) Převody z majetku města do majetku Ústeckého kraje (jde většinou o komunikace)

3) Přezkoumání práva vydržení pozemku.

ZM bude rozhodovat, jak postupovat v případě vydržení pozemku jednou občankou města. Zda vydat souhlasné prohlášení o tom, že jí město svůj pozemek, který v dobré víře, že je její a více než 10 let ho spravuje a stará se o něj, město nechá zapsat v katastru nemovitostí za její, nebo o tom nechá rozhodnout soud. Jedno je jasné. Po uplynutí 10 let je takový pozemek „vydržen“. Město se za celá ta léta nesnažilo zjednat nápravu nebo tento stav tak dlouho tolerovalo. Z dostupných judikátů je dost pravděpodobné, že by u soudu město prohrálo.

4) Prodej bytové jednotky Dlouhá ul. – jde o stejně podivnou kauzu jako je celý prodej domů v Dlouhé ulici. Ačkoli se již všichni zájemci z řad stávajících nájemníků o koupi bytu přihlásili a byty koupili, objevila se nyní z ničeho nic nová nájemkyně (nájemní smlouvu s ní město uzavřelo údajně k 1. 3. 2020). A té bude prodej nabízen za stejnou cenu jako nájemníkům, kteří měli uzavřenu nájemní smlouvu ještě před vyhlášením záměru prodeje těchto dvou domů a bytů v nich.

5) Žádost o snížení kupní ceny na čtvereční metr „zahrádky“ v kolonii pod Jabloňovým sadem. Žadatelé opírají svou žádost o fakt, že cena za m2 v případě jejich zahrádky byla znaleckým posudkem stanovena na 150,- Kč. Rada města však doporučila prodat tento pozemek na základě (naše pozn. naprosto nejasných Pravidel prodeje města), a to za 250,- Kč/m2. Opírat odpovědnost za správné hospodaření města o nespravedlivé určení ceny dokládá vztah představitelů města k občanům, kteří se o pozemky dlouhodobě starali.

6) Schválení rozdělení hospodářských výsledků škol a školských zařízení

7) Výkup do majetku města od Římskokatolické farnosti Bohosudov – za cenu 100 000,-Kč doporučuje rada města schválit koupi lesního pozemku o výměře 1 863 m2. Jde o pozemek pro vybudování přístupové cesty do areálu zříceniny hradu Kyšperk v rámci zajištění jejích oprav.

8) Schválení Smlouvy o budoucí kupní smlouvě na prodej pozemku z majetku města Ústeckému kraji. Jde o pozemek o výměře 129 m2, který by měli využívat klienti sociálního zařízení Háj u Duchcova, kteří pobývají v budově bývalého penzionu Kavalir

9) Neinvestiční dotace ÚSC (územního samosprávného celku) – Rada města předkládá zamítnutí dvou žádostí o individuální neinvestiční dotaci.

  • Spolek seniorů Na střelnici Krupka – zájezd seniorů do Chorvatska
  • Sbor dobrovolných hasičů Unčín – Výročí 125 let od založení


Vaše emailová adresa nebude použita k jiným účelům.
Odběr novinek se dá odhlásit v každém přijatém emailu.