Na povelikonočním zastupitelstvu vzbudila zájem rozpačitá rekce starosty Matouše. Ten slovně popřel, že příjemci dotace města na objekt historické kovárny v Husitské ulici je i on a další vlivní zastupitelé či úředníci. Dotazem byl v první chvíli viditelně zaskočen. Z jeho úst sice zaznělo rozhodné – NE! To však za doprovodu viditelně nervózní mimiky.
Ten dotaz zazněl proto, že si nejen krupští vrabci štěbetají, že za tím bohulibým občanským sdružením zvaným „Společenstvo zvonu“, které vlastní objekt historické kovárny v Husitské ulici a teď na ni dostává cca 800 tisícovou, radnicí zajištěnou dotaci, jsou lidé radnici ovládající. Viditelná nervozita starosty Matouše tak zvědavce donutila usednout k počítači a otevřít si web: justice.cz. A tam pod IČO: 016 34 941, které přísluší onomu „Společenstvu zvonu“ je po otevření sbírky listin máte všechny jak vymalované.
Prezidentem, tj. statutárem je p. Kandl, známý z Matoušových majstrštyků s bytovou zónou Vrchoslav a společností Energie Krupka, které Krupku připravily o desítky milionů korun. Ten tento spolek jako statutár právně zastupuje a není v zastupitelstvu. Takže starosta Matouš ze zákona svým - NE nelhal. Ale z pohledu toho, kdo tu dotaci bude užívat, je jeho – NE lží jako Brno. To proto, že členy Společenstva zvonu je téměř celá městská mocenská „elita“, z většiny sedící v zastupitelstvu či na úřadě města.
Nechybí v něm starosta Matouš, dál radní pro sport a kulturu– spíš „městský šéf pro hazard“ Rouček, šéf městské knihovny Z. Kváča (bratr manipulátora hasičstva radního L. Kváči), postrach krupského učitelstva ředitel ZŠ a radní Liška, panovačným ječením proslulý tajemník úřadu Růžička, šéf žumpy městských financí zvané Sport Krupka zastupitel Saifert, dominátor vlivného finančního výboru města a dalších komisí zastupitel Šanda. Takže na velikonočním zastupitelstvu rozhodujícím o dotaci na jejich kovárnu jich bylo šest. Podle starosty Matouše však ani jeden.
Dál v tomto spolku nemůže nechybět ani šéf městské(?) či spíše Matoušovy policie Petrák a řada dalších velmi zajímavých jmen, povětšinou přes nejrůznější kšefty přisátých na městských financích. A nechybí tu ani vlivný představený pravoslavné církve v Krupce pan Vachata (kdo je tento církevní představitel, snadno zjistíte z veřejných zdrojů, např. na www.teplickykuryr.cz) - příjemce další statisícové dotace na jeho „ruský“ kostel Sv. Václava naproti „Matoušově“ kovárně (to i s kovárnou na úkor rozpadajícího se městského krupského hradu). Tou lží o členstvu Společnstva zvonu sám starosta Matouš průhledně přiznal, že nechce, aby Krupka věděla, kdo a co se za touto na první pohled bohulibou institucí skrývá.
Ti, co znají zákulisí Krupky, však moc dobře vědí, že tento spolek je ve skutečnosti mocenským centrem Krupky, který v Krupce rozhoduje o všem, nejen o investicích, financích a majetku města, ale i o vztahu města k hazardu a Romům či o územním plánu.
Však i ony ty slavné italské či americké mafie často několika procenty svých zisků vydojených z veřejného, pečují o chudé, financují kostely, sport a kulturu, aby maskovalivše, co ve skutečnosti dělají a co se jak tlustá čára táhne i za kutěním místního starosty a spol. na krupské radnici. To od r. 2000 z krupské pokladny vysálo už téměř půlmiliardu a přes Matoušovy územní plány další desítky milionů korun.
A tak má Krupka kromě uplácení a manipulace voleb, vyvádění jeho majetku do soukromých rukou, řízeném návozu sociálně slabých z důvodu jejich vysávání hazardem, lichváři a drogami, manipulacím s územním plánem, cenzury městských médií a blokování zákonného práva občanů na spoluřízení města, další raritu – už má i to, co si samo říká o název - mafie. Inu, krupští radní dál plní svůj hlavní volební slib – Krupku hlava nehlava, i za cenu jejího rozvrácení, celostátně proslavit. Spíše zostudit.
(red.)